Preskoči na sadržaj
Feruvi FERUVI

Saloni lepote

Sve firme iz kategorije Saloni lepote. Pretražite po gradu ili nazivu.

121 rezultata

Allure Beauty Centar logo

Allure Beauty Centar

Saloni lepote

Na adresi Francuska 23 u Starom Gradu možete pronaći Allure Beauty Centar, beogradski salon lepote u samom centru grada. Sister brend Allure Salon Lepote, Mode i Relaksacije ima lo...

  • Francuska 23, 11000 Beograd (Stari Grad)
  • +381 64 399 5539
Studio Miolift logo

Studio Miolift

Saloni lepote

Na adresi Pariske komune 14/9 na Novom Beogradu možete pronaći Studio Miolift (Centar Lepote). Koristi opremu izraelske firme InMode Aesthetic Solutions Technology – brend koji je...

Deja logo

Deja

Saloni lepote

Na adresi Nebojše Đukelića 10 u Filmskom gradu možete pronaći Deja Estetic & Anti-Aging centar, sa multidisciplinarnim timom: estetski hirurzi, dermatolozi, kozmetolozi i fiziotera...

KTC Feniks 07 logo

KTC Feniks 07

Saloni lepote

Na adresi Južni bulevar 144 (2. sprat, lok. 206a, Vračar) možete pronaći KTC Feniks 07 – Kozmetološko-Terapijski Centar. Specijalizacija je radiotalasna hirurgija bez ožiljaka – me...

BCSMS

Beauty Centar Sun Moon Star

Saloni lepote

Beauty Centar Sun Moon Star je salon lepote na adresi Husinskih rudara 17, Palilula, Beograd. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 011/2758273.U imeniku planplus razvrstan je...

  • Husinskih rudara 17, Palilula, Beograd
  • +381112758273
SlP

Salon lepote Perla

Saloni lepote

Salon lepote Perla je salon lepote na adresi Mirijevski venac 12, Zvezdara, Beograd. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 060/3423812.U imeniku planplus razvrstan je u kategor...

  • Mirijevski venac 12, Zvezdara, Beograd
  • +381603423812
SlU

Studio lepote Ubavica

Saloni lepote

Studio lepote Ubavica je salon lepote na adresi Ugrinovački put 16N, Zemun, Beograd. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 064/3574888.U imeniku planplus razvrstan je u kategor...

  • Ugrinovački put 16N, Zemun, Beograd
  • +381643574888
KsE

Kozmetički salon Estetic

Saloni lepote

Kozmetički salon Estetic je salon lepote na adresi Novopazarska 18, Vračar, Beograd. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 063/8885287 i 011/2450098.U imeniku planplus razvrsta...

  • Novopazarska 18, Vračar, Beograd
  • +381638885287
P

Pronails

Saloni lepote

Pronails je salon lepote na adresi Jurija Gagarina 14nj, (Đurđevak) Novi Beograd, Beograd. Radi radnim danima 09:00-20:00, subotom 09:00-14:00, nedeljom ne radi. Telefon: 011/63059...

SBl

Solarijum Blue line

Saloni lepote

Solarijum Blue line je salon lepote na adresi Pavla Papa 41, Novi Sad. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 061/6633324.U imeniku planplus razvrstan je u kategorije: Solarijum...

  • Pavla Papa 41, Novi Sad
  • +381616633324
KsBD

Kozmetički salon Bella Donna

Saloni lepote

Kozmetički salon Bella Donna je salon lepote na adresi Vase Pelagića 18, Pantelej, Niš. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 069/2029207.U imeniku planplus razvrstan je u kate...

  • Vase Pelagića 18, Pantelej, Niš
  • +381692029207
Ks3

Kozmetički salon 3M

Saloni lepote

Kozmetički salon 3M je salon lepote na adresi Radnička 63a, Čukarica, Beograd. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 064/5805005.

  • Radnička 63a, Čukarica, Beograd
  • +381645805005
KsS

Kozmetički salon Stefi

Saloni lepote

Kozmetički salon Stefi je salon lepote na adresi Vojvode Stepe 57, Voždovac, Beograd. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 011/2496324.U imeniku planplus razvrstan je u katego...

  • Vojvode Stepe 57, Voždovac, Beograd
  • +381112496324
SlB

Salon lepote Bambola

Saloni lepote

Salon lepote Bambola je salon lepote na adresi Bulevar Mihajla Pupina 10G, Novi Beograd, Beograd. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 065/3116704.U imeniku planplus razvrstan...

  • Bulevar Mihajla Pupina 10G, Novi Beograd
  • +381653116704
Kszp

Kwiktan salon za potamnjivanje

Saloni lepote

Kwiktan salon za potamnjivanje je salon lepote na adresi Balkanska 18, lokal 9, TC IVANIUM (suteren), Stari grad, Beograd. Radi pon ne radi, uto 11:00-19:00, sre 11:00-19:00, čet 1...

  • Balkanska 18, lokal 9, TC IVANIUM (suteren), Stari grad, Beograd
  • +381113622922

Saloni lepote u Srbiji, kompletan imenik

Kozmetički saloni i saloni za negu lica i tela: manikir, pedikir, tretmani lica, depilacija, sminkanje, masaže, anti-aging tretmani.

Ukratko: Salon lepote u Beogradu 2026 nudi kompletan paket beauty usluga: manikira 1.000-3.500 RSD, pedikira 1.500-5.000 RSD, tretmani lica 2.500-15.000 RSD, masaže 3.000-8.000 RSD, depilacija 1.500-12.000 RSD. Premium saloni u Vračaru i Dorćolu naplaćuju 30-50% više. Trendovi 2026: HydraFacial, mikronidling, gel ekstenzije, sve više muških klijenata.

Cene beauty usluga u Beogradu 2026

Manikira i pedikira

UslugaStandard salonPremium salon
Klasična manikira (sa lakom)1.000-1.800 RSD2.000-3.500 RSD
Gel lak (trajni)2.000-3.500 RSD3.500-5.500 RSD
Skidanje gela + nova nanos2.500-4.000 RSD4.000-6.000 RSD
Gel ekstenzije noktiju3.500-6.000 RSD6.000-10.000 RSD
Akrilne ekstenzije4.000-7.000 RSD7.000-12.000 RSD
Dekoracija noktiju (po komadu)200-500 RSD500-1.500 RSD
Klasična pedikira1.500-3.000 RSD3.000-5.000 RSD
Spa pedikira (sa masažom)2.500-4.500 RSD4.500-7.000 RSD
Medicinska pedikira3.000-5.500 RSD5.500-8.000 RSD
Gel lak pedikira2.500-4.500 RSD4.500-7.000 RSD

Tretmani lica

TretmanStandard (RSD)Premium (RSD)Trajanje
Osnovni tretman lica (čišćenje)2.500-4.5004.500-8.00060 min
Tretman protiv akni3.000-5.5005.500-10.00060-75 min
Hidratacija lica2.800-5.0005.000-9.00060 min
Anti-age tretman4.000-7.5008.000-15.00075-90 min
Mikrodermoabrazija3.500-6.0006.000-12.00045-60 min
Kemijski piling4.000-8.0008.000-18.00030-45 min
HydraFacial (najpopularnije 2026)6.000-10.00010.000-18.00060 min
Mikronidling8.000-15.00015.000-30.00060-90 min
Mezoterapija6.000-12.00012.000-25.00045-60 min
Krio terapija4.000-8.0008.000-15.00030-45 min

Masaže

Tip masaže30 min60 min90 min
Klasična relax masaža2.000-3.000 RSD3.500-5.500 RSD5.000-8.000 RSD
Sportska masaža2.500-3.500 RSD4.000-6.500 RSD6.000-9.500 RSD
Aroma masaža2.500-3.500 RSD4.000-6.500 RSD6.000-9.500 RSD
Hot stone3.000-4.500 RSD5.000-8.000 RSD7.500-12.000 RSD
Anti-celulit2.500-4.000 RSD4.500-7.500 RSD7.000-11.000 RSD
Lifting masaža lica2.000-3.000 RSD3.500-5.500 RSD5.500-8.500 RSD
Thai masaža3.000-4.500 RSD5.000-8.000 RSD7.500-12.000 RSD
Shiatsu3.500-5.000 RSD5.500-9.000 RSD8.500-13.000 RSD

Depilacija

Tip depilacijeStandard (RSD)Premium (RSD)
Vosak: noge cele2.000-3.5003.500-5.500
Vosak: ruke1.000-1.8001.800-3.000
Vosak: bikini klasik1.500-2.5002.500-4.000
Vosak: brazilian / hollywood2.500-4.5004.500-7.000
Vosak: pazuhe800-1.5001.500-2.500
Vosak: lice (gornja usna)500-1.0001.000-1.800
Sugaring (šećerna pasta)1.500-3.0003.000-5.500
IPL depilacija (1 tretman)3.000-8.0008.000-15.000
Laser depilacija (cela noga, 1 tretman)5.000-10.00010.000-18.000
Laser paket (6 tretmana cele noge)25.000-50.00050.000-90.000

Kosa i obrve

UslugaStandard (RSD)Premium (RSD)
Trepavice ekstenzije (klasik)3.000-5.5005.500-9.000
Trepavice ekstenzije (volume)4.500-8.0008.000-14.000
Lifting trepavica2.500-4.5004.500-7.500
Bojenje trepavica800-1.5001.500-2.500
Henna obrve1.000-2.0002.000-3.500
Microblading obrve10.000-20.00020.000-40.000
Brow lamination2.500-4.5004.500-7.500

Po kvartovima Beograda

Premium kvartovi

Vračar, Dorćol, Stari Grad: 30-50% iznad proseka grada. Klijentela: viša srednja klasa, profesionalci. Premium brendovi (Babor, Comfort Zone, ZO Skin Health). Saloni: Maku, Iluzija, Klinika Petković.

Srednji kvartovi

Vozdovac, Zvezdara, Banovo Brdo: cene na proseku grada. Mix professional i mass-market brendova. Lokalna klijent baza, porodice.

Ekonomski kvartovi

Karaburma, Mirijevo, Železnik: 20-30% ispod proseka. Klijentela: lokalna populacija. Veci broj uslužnih centara sa bazičnim cenama.

Kako izabrati salon lepote

Kriterijumi

  • Higijena: sterilizator vidljiv, čista posuda, novi peškiri za svakog klijenta
  • Sertifikati osoblja: kozmetičari sa diplomama, kozmetičarska komora
  • Brendovi proizvoda: profesionalni (Babor, Filorga, Elemis) vs mass market
  • Portfolio: Instagram sa pre-i-posle fotografijama klijenata
  • Reviews: Google pregleds 4.5+ sa minimum 20 recenzija
  • Konsultacija: dobar salon konsultuje pre tretmana (alergije, skin type)

Crveni flagovi

  • Cene 30-50% niže od konkurencije (kompromis na kvalitetu proizvoda)
  • Pritisak da kupiš dodatne tretmane bez objašnjenja
  • Salon previse mračan ili prljav
  • Bez sanitarne licence vidljive
  • Osoblje bez diploma kozmetičke škole

Vidi salone lepote sa profilima i pregleds.

Paketi i popusti

Standardni paketi

  • Manikira + pedikira: 15-20% popust vs odvojene cene
  • Spa dan (masaza + tretman + manikira + pedikira): 30-40% popust vs odvojeno
  • Beauty paket pred venčanje (kompletan: lice, kosa, manikira, depilacija, fotografije): 20-30% popust
  • HydraFacial paket (3 tretmana): 15-20% popust
  • Laser depilacija paket (6 tretmana): 30-40% popust

Sezonski popusti i akcije

  • 8. mart: 15-30% popust za žene (najveca akcija godine)
  • Valentinovo: paketi za parove
  • Maj-juni: laser depilacija akcije pred leto
  • Septembar: post-leto regeneracija paketi (lice + kosa)
  • Black Friday: 20-40% popust na premium tretmane

Loyalty programi

  • Card sa popustom 10-15% za stalnu kliještelu
  • Svaki 10. tretman besplatan
  • Pre-paid paketi (kupis 10 tretmana, dobiš 12)
  • Rođendan: besplatan tretman ili 30% popust

Trendovi 2026 u beauty industriji

HydraFacial (najpopularnije)

Multi-step tretman koji čisti, eksfolira, ekstrahuje, hidratira lice. 60 min, cena 6.000-18.000 RSD. Bez bola, immediate rezultati. Najpopularniji premium tretman 2026.

Mikronidling (collagen induction)

Tretman sa finim iglama koji stimuluše prirodnu produkciju kolagena. 4-6 tretmana u serijama. Cena 8.000-30.000 RSD po tretmanu. Efikasan protiv ožiljaka, bora, hiperpigmentacije.

Laser depilacija

Trajno smanjenje dlake. 6-8 tretmana u serijama. Cena pakeа 25.000-90.000 RSD za celu nogu. Sve više dostupno (klinike, saloni). Mašine: Soprano Ice, Lumenis (premium).

Muški klijenti

Sve više muških klijenata u salonima lepote (20-30% klijent baze u premium salonima 2026). Najpopularnije muške usluge: manikira, tretmani lica, masaze, depilacija (leda, grudi).

K-Beauty (korejska kozmetika)

Multi-step rutina (10+ proizvoda). Snail mucin, ferment, retinol. Brendovi Innisfree, Cosrx, Beauty of Joseon dostupni u Srbiji preko online prodavnica. Tretmani sa K-beauty rutinama u salonima.

Kako rezervisati termin

Online platforme

  • Treatwell (najpopularnija u Beogradu)
  • Booksy
  • Fresha
  • Direktan Instagram booking
  • Direktan poziv / WhatsApp

Kada rezervisati

  • Manikira / pedikira: 3-7 dana unapred
  • Tretmani lica: 1-2 nedelje unapred
  • Laser depilacija paket: 2-4 nedelje pre prvog termina
  • Pre venčanja / događaja: 3-6 meseci unapred

Poređenje sa Evropom

UslugaBeograd (EUR)Berlin (EUR)Beč (EUR)Pariz (EUR)
Manikira gel17-3030-5535-6040-70
Pedikira13-2530-5035-6040-65
Tretman lica 60 min22-6560-15070-18080-200
Masaža 60 min30-6560-12070-14080-160
HydraFacial50-150120-250150-300150-350

Beograd je 40-60% jeftiniji od centralne Evrope. Sve više "beauty tourism" iz Beča, Berlina, ka Beogradu za premium tretmane.

Alati i resursi

Često postavljana pitanja

Koliko košta klasična manikira u Beogradu?

Standard salon: 1.000-1.800 RSD. Premium salon (Vračar, Dorćol): 2.000-3.500 RSD. Gel lak (trajni): standard 2.000-3.500 RSD, premium 3.500-5.500 RSD. Gel ekstenzije: 3.500-12.000 RSD zavisno od kvaliteta. Cene se nisu drastično menjale od 2023, ali sve više saloni nude paketi (manikira + pedikira) sa 15-20% popust.

Koja je razlika između HydraFacial i klasičnog tretmana lica?

HydraFacial je multi-step tretman koji čisti, eksfolira, ekstrahuje pore, i hidratira lice u jednom seansu (60 min). Cena 6.000-18.000 RSD. Klasičan tretman lica je manje sofisticiran, fokus na čišćenju i hidrataciji. Cena 2.500-8.000 RSD. HydraFacial daje immediate vidljiv rezultat bez bola.

Da li je laser depilacija isplativija od voska?

Dugoročno da. Vosak svake 4-6 nedelja × 12 godina = 50-100 puta × 2.500 RSD = 250.000-500.000 RSD. Laser paket od 6 tretmana cele noge: 25.000-90.000 RSD, traje 5-10 godina. Ušteda: 50-80% u dugom roku. Plus laser je manje bolan (sa modernim mašinama).

Koja je razlika između microblading-a i ombre obrva?

Microblading: manuelne fine linije koje imitiraju prirodne dlake obrve. Trajanje 1-3 godine. Cena 10.000-40.000 RSD. Ombre / powder brows: mašinski tehnika sa gradijent efektom. Trajanje 2-4 godine. Cena 15.000-50.000 RSD. Za suvu kožu microblading, za masnu kožu ombre.

Koliko često treba ići u salon lepote?

Manikira / pedikira: na 3-4 nedelje. Tretman lica (osnovni): 1× mesečno. Tretmani protiv akni ili anti-age: 1-2× mesečno. HydraFacial: na 4-6 nedelja. Depilacija voskom: 4-6 nedelja. Masaža (relax): 1-2× mesečno za dobar effect.

Da li mogu da očekujem popuste i akcije?

Da, standardni popusti: studenti 10-20%, off-peak hours (pre 12h) 10-15%, loyalty card (10. tretman besplatan), referral program. Najveca akcija godine: 8. mart (15-30% popust za žene). Sezonski: 8. mart, Valentinovo, maj-juni (laser depilacija pred leto), Black Friday.

Da li muškarci idu u salone lepote?

Da, sve više. U premium salonima u Beogradu 2026, 20-30% klijent baze su muškarci. Najpopularnije muške usluge: manikira (held-down vlažan kompresa, čišćenje), tretmani lica (anti-age, čišćenje), masaze (sportska, relax), depilacija (leda, grudi, brada). Cene iste kao za žene.

Šta je razlika između standardnog i premium salona?

Standard salon: brendovi proizvoda mass-market, manje sofisticirana oprema, lokacija u prosečnim kvartovima. Premium salon: profesionalni brendovi (Babor, Comfort Zone, Filorga, ZO Skin Health), napredna oprema (HydraFacial mašine, mikronidling, laseri), lokacija u Vračaru/Dorćolu/Starom Gradu. Cene 30-50% iznad standardnog.

Da li mogu rezervisati paket usluga unapred sa popustom?

Da, pre-paid paketi su popularni. Primer: 10 tretmana lica platis cenu 8 (20% popust). Laser depilacija paket od 6 tretmana = 30-40% popust vs odvojeno. Spa dan paket (masaza + tretman + manikira + pedikira) = 30-40% popust. Mana: vežeš se za jedan salon, ako se ne dopadne posle 2-3 tretmana, gubiš ostatak.

Kako da pronadjem dobar salon lepote?

Google pregleds 4.5+ sa 20+ recenzija. Instagram portfolio sa pre-i-posle fotografijama realnih klijenata (ne stock). Vidljiva higijena (sterilizator, čista posuda). Kvalifikovano osoblje sa diplomama. Konsultacija pre tretmana (alergije, skin type). Vidi salone lepote u Beogradu sa profilima.

Šta očekivati od kategorije Saloni lepote?

U sekciji Saloni lepote na Feruvi platformi izlistano je 121 verifikovanih firmi sa kompletnim kontakt informacijama, lokacijom na mapi, fotografijama i opisom delatnosti. Svaki profil je proveren kroz nezavisne izvore pre objavljivanja.

Možeš pretraživati saloni lepote po gradu, područjima usluga, radnom vremenu ili nazivu. Profile firmi koji su preuzeli vlasnici označavamo zelenim "Verifikovan" pečatom.

Kako odabrati pravu firmu

  • •Lokacija, blizu radnog mesta ili kuće ti štedi vreme i novac.
  • •Radno vreme, pogledaj pre nego što kreneš, neke firme rade 24/7.
  • •Verifikacija, profili sa zelenim pečatom imaju najažurnije podatke.
  • •Iskustvo, opisi sadrže oblasti specijalizacije i godine iskustva.
  • •Kontakt, svi profili imaju direktan telefon, email i website.

Saloni lepote u najvećim gradovima Srbije

↑↓ navigacija ↵ otvori
ESC zatvori