Preskoči na sadržaj
Feruvi FERUVI

Frizerski saloni

Sve firme iz kategorije Frizerski saloni. Pretražite po gradu ili nazivu.

202 rezultata

FsE

Frizerski salon Extremo

Frizerski saloni

Frizerski salon Extremo je frizerski salon na adresi Hilandarska 1, Novi Sad. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 060/1305050.U imeniku planplus razvrstan je u kategorije: Fr...

  • Hilandarska 1, Novi Sad
  • +381601305050
FsMP0

Frizerski salon Mima P 021

Frizerski saloni

Frizerski salon Mima P 021 je frizerski salon na adresi Ilije Birčanina 3, Novi Sad. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 065/5180012.U imeniku planplus razvrstan je u kategor...

  • Ilije Birčanina 3, Novi Sad
  • +381655180012
FsOB

Frizerski salon OLE Barber

Frizerski saloni

Frizerski salon OLE Barber je frizerski salon na adresi Bulevar Crvene armije 9A, Novi Beograd, Beograd. Radi pon 10:00-18:00, uto 10:00-18:00, sre 10:00-18:00, čet 10:00-18:00, pe...

  • Bulevar Crvene armije 9A, Novi Beograd
  • +381642245346
FsDŠ

Frizerski salon Dorćolski Šurda

Frizerski saloni

Frizerski salon Dorćolski Šurda je frizerski salon na adresi Drinčićeva 29, Stari grad, Beograd. Radi radnim danima 08:00-20:00, subotom 08:00-17:00, nedeljom 08:00-15:00. Telefon:...

  • Drinčićeva 29, Stari grad, Beograd
  • +381116906195
FsAA

Frizerski salon Atelier Ana

Frizerski saloni

Frizerski salon Atelier Ana je frizerski salon na adresi Gradsko šetalište 23, Čačak. Radi radnim danima 09:00-19:00, subotom 09:00-15:00, nedeljom ne radi. Telefon: 032/344130.U i...

  • Gradsko šetalište 23, Čačak
  • +38132344130
FsT

Frizerski salon Tršava

Frizerski saloni

Frizerski salon Tršava je frizerski salon na adresi Daničićeva 120, Kragujevac. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 034/312845.U imeniku planplus razvrstan je u kategorije: F...

  • Daničićeva 120, Kragujevac
  • +38134312845
FsEbA

Frizerski salon Extreme by Ana

Frizerski saloni

Frizerski salon Extreme by Ana je frizerski salon na adresi Jurija Gagarina 29B, Novi Beograd, Beograd. Radi svakog dana 09:00-21:00. Telefon: 061/2366125.U imeniku planplus razvrs...

  • Jurija Gagarina 29B, Novi Beograd
  • +381612366125
Esthetique Prive logo

Esthetique Prive

Frizerski saloni

Esthetique Prive je frizerski salon na adresi Admirala Geprata 17, Savski venac, Beograd. Radi radnim danima 10:00-20:00, subotom 10:00-20:00, nedeljom ne radi. Telefon: 011/624167...

  • Admirala Geprata 17, Savski venac, Beograd
  • +381116241672
AVHABCU

Aloe Vera Hair And Beauty Center Uglješa

Frizerski saloni

Aloe Vera Hair And Beauty Center Uglješa je frizerski salon na adresi Bulevar Zorana Đinđića 95, lokal 5, Novi Beograd, Beograd. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 060/44944...

  • Bulevar Zorana Đinđića 95, lokal 5, Novi Beograd
  • +381604494409
AHS

Anđela Hair Studio

Frizerski saloni

Anđela Hair Studio je frizerski salon na adresi Savska 33b, Savski venac, Beograd. Radi radnim danima 10:00-17:00, subotom 09:00-15:00, nedeljom ne radi. Telefon: 069/2228212.

  • Savska 33b, Savski venac, Beograd
  • +381692228212
AFS

Astra Frizerski Salon

Frizerski saloni

Astra Frizerski Salon je frizerski salon na adresi Ustanička 189 (TC Konjarnik), lokal 28, nisko prizemlje, Zvezdara, Beograd. Radi svakog dana 11:00-20:00. Telefon: 064/4976565.

  • Ustanička 189 (TC Konjarnik), lokal 28, nisko prizemlje, Zvezdara, Beograd
  • +381644976565
SP

Salon Pramičak

Frizerski saloni

Salon Pramičak je frizerski salon na adresi Bulevar kralja Aleksandra 488, Konjarnik, Beograd. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 063/8216653.

  • Bulevar kralja Aleksandra 488, Konjarnik, Beograd
  • +381638216653
RBC

Ricco Beauty Concept

Frizerski saloni

Ricco Beauty Concept je frizerski salon na adresi Marka Oreškovića 16, Zvezdara, Beograd. Radi radnim danima 10:00-20:00, subotom 10:00-17:00, nedeljom ne radi. Telefon: 060/666622...

  • Marka Oreškovića 16, Zvezdara, Beograd
  • +381606666228
FKS2P

Frizersko Kozmetički Salon 22 Plus

Frizerski saloni

Frizersko Kozmetički Salon 22 Plus je frizerski salon na adresi Njegoševa 22, Vračar, Beograd. Radi radnim danima 08:00-20:00, subotom 10:00-18:00, nedeljom 10:00-16:00. Telefon: 0...

  • Njegoševa 22, Vračar, Beograd
  • +381112430033
FSV+

Frizerski Salon Venera +

Frizerski saloni

Frizerski Salon Venera + je frizerski salon na adresi Vojvode Stepe 256, Voždovac, Beograd. Radi radnim danima 09:00-20:00, subotom 09:00-17:00, nedeljom ne radi. Telefon: 062/9796...

  • Vojvode Stepe 256, Voždovac, Beograd
  • +381629796097
MfsNF

Muški frizerski salon Nikola Frizer

Frizerski saloni

Muški frizerski salon Nikola Frizer je frizerski salon na adresi Gandijeva 122b, lokal 1, Novi Beograd, Beograd. Radi pon ne radi, uto 08:00-20:00, sre 08:00-20:00, čet 08:00-20:00...

  • Gandijeva 122b, lokal 1, Novi Beograd
  • +381642650072

Frizerski saloni u Srbiji, kompletan imenik

Muški i ženski frizerski saloni: šišanje, farbanje, pramenovi, tretmani za kosu, brijanje, svadbene frizure. Premium i komšijski saloni.

Ukratko: Cene frizerskih usluga u Beogradu 2026 zavise od kvarta, salona, i nivoa frizera. Šišanje žensko: 1.500-3.500 RSD, šišanje muško: 800-2.000 RSD, farba: 4.000-12.000 RSD. Premium saloni u Vračaru i Dorćolu naplaćuju 30-50% više od standardnih. Cene se mogu sniziti za 20-40% u manjim kvartovima (Voždovac, Zvezdara). Trajni lak, manikira, i tretmani lica u beauty salonima takođe popularni.

Cene po uslugama u Beogradu 2026

Šišanje žensko

Tip salonaVračar / DorćolVoždovac / ZvezdaraPeriferija
Standardni salon1.800-3.000 RSD1.200-2.000 RSD800-1.500 RSD
Premium salon3.500-7.000 RSD2.500-4.500 RSDnije primenljivo
Beauty salon2.500-5.000 RSD1.800-3.500 RSD1.200-2.500 RSD
Premium-master frizer5.000-10.000 RSD3.500-6.500 RSDnije primenljivo

Šišanje muško

Tip salonaBeograd centarPeriferija
Standardni barber800-1.500 RSD500-1.000 RSD
Premium barber shop1.500-3.000 RSD1.200-2.000 RSD
Sa farbom brade2.000-4.000 RSD1.500-2.500 RSD
Hot towel + brijanje2.500-5.000 RSD1.500-3.000 RSD

Farba i pramenovi

UslugaStandard (RSD)Premium (RSD)
Farba kose (jedna boja)4.000-6.0007.000-12.000
Farba kose (touch-up korena)2.500-4.0005.000-8.000
Pramenovi (foil istaknis)5.000-10.00010.000-18.000
Ombre / balayage7.000-15.00015.000-25.000
Sivi tonovi (gray coverage)4.500-8.0009.000-15.000
Bleach + farba8.000-20.00015.000-30.000
Trajna ondulacija4.000-7.0007.000-12.000

Manikira i pedikira

UslugaStandardPremium
Klasična manikira1.000-1.800 RSD2.000-3.500 RSD
Trajni gel lak2.000-3.500 RSD3.500-5.500 RSD
Gel ekstenzije noktiju3.500-6.000 RSD6.000-10.000 RSD
Pedikira klasična1.500-3.000 RSD3.000-5.000 RSD
Spa pedikira2.500-4.500 RSD4.500-7.000 RSD
Dekoracija noktiju (po komadu)200-500 RSD500-1.000 RSD

Tretmani lica

TretmanStandard (RSD)Premium (RSD)
Osnovni tretman lica2.500-4.5004.500-8.000
Tretman protiv akni3.000-5.5005.500-10.000
Anti-age tretman4.000-7.5008.000-15.000
Mikrodermoabrazija3.500-6.0006.000-12.000
Kemijski piling4.000-8.0008.000-18.000
Dijamantska brusilica4.500-7.5007.500-14.000

Cene po kvartovima Beograda

Premium kvartovi (Vračar, Dorćol, Stari Grad)

  • 30-50% više od proseka grada
  • Klijentela: viša srednja klasa, profesionalci
  • Premium brendovi proizvoda (L'Oreal Pro, Schwarzkopf Professional, Wella)
  • Saloni: Sebastian, Olimpic, Toni & Guy, Wear Wellbeing

Srednji kvartovi (Voždovac, Zvezdara, Banovo Brdo)

  • Cene na proseku grada
  • Klijentela: srednja klasa, porodice
  • Standardni profesionalni brendovi

Ekonomski kvartovi (Karaburma, Mirijevo, Železnik)

  • 20-30% ispod proseka grada
  • Klijentela: lokalna populacija
  • Mix professional i mass-market brendova

Kako izabrati frizerski salon

Šta da gledaš

  • Iskustvo frizera: 3+ godine sa specifičnim tipom kose (kovrdžava, fina, ravna)
  • Brendovi proizvoda: profesionalni (L'Oreal Pro, Wella, Schwarzkopf) vs mass market
  • Higijena: sterilizator u pogledu, čista posuda, čiste maramice
  • Konsultacija: kvalitetan salon uvek konsultuje pre rada
  • Portfolio: Instagram fotografije pre-i-posle, ne stock fotografije
  • Reviews: 4.5+ na Google sa 20+ recenzija
  • Klijent zadržavanje korisnika: vidiš li iste klijente na više fotografija (dobar znak)

Crveni flagovi

  • Frizer ne pita za hair history (alergije, prethodne tretmane)
  • Pritisak da uzmeš dodatne usluge bez objašnjenja
  • Salon previse mračan (loša rasveta = loša farba)
  • Bez sanitarne licence vidljive
  • Cene drasticno niže od konkurencije (kompromis na kvalitetu)

Rezervacija termina

Online rezervacija

Većina premijum salona u Beogradu 2026 koristi online booking sisteme:

  • Treatwell
  • Booksy
  • Fresha
  • Direktan Instagram booking

Kada rezervisati

  • Šišanje: 3-7 dana unapred
  • Farba (touch-up): 2 nedelje unapred
  • Veliki tretmani (pramenovi, balayage): 3-4 nedelje unapred
  • Pre venčanja, događaja: 2-3 meseca unapred

Popusti i loyalty programi

Standardni tipovi popusta

  • Studenti: 10-20% popust (uz studentsku karticu)
  • Penzioneri: 10-15% popust
  • Loyalty card: svaka 10. usluga besplatna
  • Referral: dovedi prijateljicu, oboje 20% off
  • Rođendan: besplatno šišanje ili 30% off
  • Pre 10h ujutru: 10% off (off-peak hours)

Sezonski popusti

  • Januar (posle praznika): "novogodišnji makeover" akcije 15-25% off
  • Pred 8. mart: paketi za parove, prijateljice
  • Pred Valentinovo: couple packages
  • Leto: "summer ready" paketi (istaknis, manicure, pedicure)

Cene rastu: trend 2024-2026

Frizerske cene u Beogradu su porasle 25-40% od 2022 zbog:

  • Inflacija i rast cena profesionalnih proizvoda (L'Oreal, Wella 30%+)
  • Rast plata frizera (potraznja za kvalifikovanim osobljem)
  • Rast rente lokala u centralnim kvartovima
  • Sve više klijenata bira premium nivo (post-COVID self-care trend)

Predviđanja za 2027: dodatnih 10-15% rasta. Premium saloni postupno premećaju neke usluge u premijum cenu.

Poređenje sa Evropom

UslugaBeogradBerlinBečPariz
Šišanje žensko (standard)15-25 EUR40-70 EUR50-90 EUR40-80 EUR
Šišanje muško (barber)8-20 EUR25-45 EUR30-50 EUR25-40 EUR
Farba35-100 EUR80-180 EUR90-200 EUR80-180 EUR
Pramenovi (istaknis)40-150 EUR100-250 EUR120-280 EUR120-250 EUR

Beograd je 40-60% jeftiniji od centralne Evrope. Plus, neki srpski frizeri rade za EU klijente kao "beauty tourism" (klijenti iz Beča dolaze u Beograd na vikend za jeftinije usluge).

Hoćeš li otvoriti svoj salon?

Ako razmišljaš o otvaranju frizerskog salona, vidi detaljan vodič u vodiču o otvaranju frizerskog salona. Investicija 8-30K EUR, povraćaj 12-24 meseca.

Alati i resursi

  • Frizerski saloni u Beogradu
  • Saloni lepote sa beauty uslugama
  • Treatwell, Booksy, Fresha za online booking
  • Google Maps i Instagram za pronalaženje saloon

Često postavljana pitanja

Koliko košta šišanje žensko u Beogradu 2026?

Standardni salon u Vračaru/Dorćolu: 1.800-3.000 RSD. Premium salon: 3.500-7.000 RSD. U Voždovcu/Zvezdari: 1.200-2.000 RSD. Periferija: 800-1.500 RSD. Master frizer sa portfoliom: 5.000-10.000 RSD. Cena uključuje pranje, šišanje, sušenje (osnovno styling).

Koliko košta muški barber shop?

Standardni barber: 800-1.500 RSD. Premium barber shop sa hot towel-om i brijanjem: 2.500-5.000 RSD. Sa farbom brade: 2.000-4.000 RSD. U Beogradu broj barber shop-ova je rastao 200% od 2020, sa cenama na nivou Evrope za premium nivo.

Koliko košta farba u Beogradu?

Klasična farba: 4.000-6.000 RSD (standard), 7.000-12.000 RSD (premium). Pramenovi: 5.000-10.000 standard, 10.000-18.000 premium. Balayage / ombre: 7.000-15.000 standard, 15.000-25.000 premium. Bleach + farba: 8.000-30.000 RSD. Cena zavisi od dužine kose, broja boja, i brenda proizvoda.

Da li je rezervacija termina obavezna?

Za standardna šišanja, bez kabine (walk-in) je moguć ali sa čekanjem 30-90 min. Za farbu, pramenove, ili kompleksne tretmane, rezervacija je obavezna 1-4 nedelje unapred. Većina premium salona koristi online booking (Treatwell, Booksy, Fresha) ili direktan Instagram.

Da li ima popusta za studente i penzionere?

Da, većina salona u Beogradu daje 10-20% popust za studente (uz indeks) i 10-15% za penzionere. Plus, off-peak hours (pre 10h ujutru, ili tokom radnih dana) imaju popust 10-15%. Loyalty card svaka 10. usluga besplatno je standardna.

Kako da izaberem dobar frizer salon?

Tri ključna kriterijuma: (1) Instagram portfolio (pre-i-posle fotografije sa realnim klijentima, ne stock), (2) Google reviews 4.5+ sa minimum 20 recenzija, (3) konsultacija pre rada (dobar frizer pita o hair history, alergijama, prethodnim tretmanima). Vidi frizerske salone sa profilima.

Šta je razlika između salona i barber shop-a?

Salon: ženski/unisex, uključuje farbu, pramenove, tretmane, sušenje. Barber shop: muški fokus, šišanje + brijanje, hot towel, barber styling. Cene barber-a su generalno niže ali sa specifičnim premium uslugama (brada, brijanje žiletom).

Mogu li platiti karticom u salonu?

Većina salona u Beogradu 2026 prihvata kartice (Visa, MasterCard, Dina). Manji saloni i barber shop-ovi često traže gotovinu. Provveri pre rezervacije ako planiraš da platiš karticom. POS terminali su standardni u premium salonima.

Da li je frizer u Beogradu jeftiniji nego u Evropi?

Da, 40-60% jeftiniji od Berlina, Beča, Pariza. Šišanje u Beogradu 15-25 EUR vs Berlin 40-70 EUR. Kvalitet je uporediv (mnogi srpski frizeri su radili u Evropi). Postoji i "beauty tourism" trend, klijenti iz centralne Evrope dolaze vikendima na premijum tretmane u Beograd.

Da li mogu da otvorim svoj frizerski salon?

Da, investicija 8.000-30.000 EUR za standard ženski salon. Mora imati sanitarnu dozvolu, bar 1 zaposleni sa frizerskom diplomom, APR registraciju (paušalac šifra 9602 ili DOO). Povraćaj investicije 12-24 meseca u Vračaru/Dorćolu. Detaljnije u vodiču o otvaranju frizerskog salona.

Šta očekivati od kategorije Frizerski saloni?

U sekciji Frizerski saloni na Feruvi platformi izlistano je 202 verifikovanih firmi sa kompletnim kontakt informacijama, lokacijom na mapi, fotografijama i opisom delatnosti. Svaki profil je proveren kroz nezavisne izvore pre objavljivanja.

Možeš pretraživati frizerski saloni po gradu, područjima usluga, radnom vremenu ili nazivu. Profile firmi koji su preuzeli vlasnici označavamo zelenim "Verifikovan" pečatom.

Kako odabrati pravu firmu

  • •Lokacija, blizu radnog mesta ili kuće ti štedi vreme i novac.
  • •Radno vreme, pogledaj pre nego što kreneš, neke firme rade 24/7.
  • •Verifikacija, profili sa zelenim pečatom imaju najažurnije podatke.
  • •Iskustvo, opisi sadrže oblasti specijalizacije i godine iskustva.
  • •Kontakt, svi profili imaju direktan telefon, email i website.

Frizerski saloni u najvećim gradovima Srbije

↑↓ navigacija ↵ otvori
ESC zatvori