Preskoči na sadržaj
Feruvi FERUVI

Frizerski saloni

Sve firme iz kategorije Frizerski saloni. Pretražite po gradu ili nazivu.

248 rezultata

FsB

Frizerski salon Belleza

Frizerski saloni

Frizerski salon Belleza je frizerski salon na adresi Kornelija Stankovića 9, Novi Sad. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 063/8585763.U imeniku planplus razvrstan je u kateg...

  • Kornelija Stankovića 9, Novi Sad
  • +381638585763
FsFJ

Frizerski salon Frajla Juca

Frizerski saloni

Frizerski salon Frajla Juca je frizerski salon na adresi Miše Dimitrijevića 28, Novi Sad. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 063/8717683.U imeniku planplus razvrstan je u ka...

  • Miše Dimitrijevića 28, Novi Sad
  • +381638717683
FsSH

Frizerski salon Spasić Hairdresser

Frizerski saloni

Frizerski salon Spasić Hairdresser je frizerski salon na adresi Albanske spomenice 32, Palilula, Beograd. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 064/1322117.U imeniku planplus r...

  • Albanske spomenice 32, Palilula, Beograd
  • +381641322117
FsNF

Frizerski salon No Fear

Frizerski saloni

Frizerski salon No Fear je frizerski salon na adresi Tošin bunar 188A, lokal 11, Novi Beograd, Beograd. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 063/289558 i 011/2602282.U imeniku...

  • Tošin bunar 188A, lokal 11, Novi Beograd
  • +38163289558
FsŠs

Frizerski salon Šmizle style

Frizerski saloni

Frizerski salon Šmizle style je frizerski salon na adresi Vidikovački venac 80V, Rakovica, Beograd. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 011/2382457.U imeniku planplus razvrst...

  • Vidikovački venac 80V, Rakovica, Beograd
  • +381112382457
FsLG

Frizerski salon Lady Gaga

Frizerski saloni

Frizerski salon Lady Gaga je frizerski salon na adresi Đorđa Jovanovića 8, Novi Sad. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 065/5454033.U imeniku planplus razvrstan je u kategor...

  • Đorđa Jovanovića 8, Novi Sad
  • +381655454033
FsMF

Frizerski salon Miss Frizz

Frizerski saloni

Frizerski salon Miss Frizz je frizerski salon na adresi Braće Miladinov 6, Zvezdara, Beograd. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 064/1983324.U imeniku planplus razvrstan je...

  • Braće Miladinov 6, Zvezdara, Beograd
  • +381641983324
FsLB

Frizerski salon La Boum

Frizerski saloni

Frizerski salon La Boum je frizerski salon na adresi Bulevar maršala Tolbuhina 26, Novi Beograd, Beograd. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 061/1890867.U imeniku planplus r...

  • Bulevar maršala Tolbuhina 26, Novi Beograd
  • +381611890867
HsH

Hair studio Haircult

Frizerski saloni

Hair studio Haircult je frizerski salon na adresi Visokog Stevana 3, Stari grad, Beograd. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 064/3168535.U imeniku planplus razvrstan je u ka...

  • Visokog Stevana 3, Stari grad, Beograd
  • +381643168535
FsS

Frizerski salon Slađa

Frizerski saloni

Frizerski salon Slađa je frizerski salon na adresi Zmaj Jove Jovanovića 2, lokal 16, Pančevo. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 013/347289.U imeniku planplus razvrstan je u...

  • Zmaj Jove Jovanovića 2, lokal 16, Pančevo
  • +38113347289
FsV0

Frizerski salon Vanila 021

Frizerski saloni

Frizerski salon Vanila 021 je frizerski salon na adresi Vase Pelagića 10, Novi Sad. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 062/357306.U imeniku planplus razvrstan je u kategorij...

  • Vase Pelagića 10, Novi Sad
  • +38162357306
FsBp

Frizerski salon Bellezza plus

Frizerski saloni

Frizerski salon Bellezza plus je frizerski salon na adresi Narodnih heroja 42, Novi Beograd, Beograd. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 064/2884023.U imeniku planplus razvr...

  • Narodnih heroja 42, Novi Beograd
  • +381642884023
FsŠ

Frizerski salon Šovljanski

Frizerski saloni

Frizerski salon Šovljanski je frizerski salon na adresi Nikole Pašića 31, Novi Sad. Radi radnim danima 12:00-19:00, subotom 09:00-14:00, nedeljom ne radi. Telefon: 021/6611540.U im...

  • Nikole Pašića 31, Novi Sad
  • +381216611540
HB

Hermanos Barbershop

Frizerski saloni

Hermanos Barbershop je frizerski salon na adresi Takovska 54, Palilula, Beograd. Radi radnim danima 10:00-20:00, subotom 10:00-20:00, nedeljom ne radi. Telefon: 060/1973737.U imeni...

  • Takovska 54, Palilula, Beograd
  • +381601973737
FsB

Frizerski salon Bob

Frizerski saloni

Frizerski salon Bob je frizerski salon na adresi Dobračina 12, Stari grad, Beograd. Radi radnim danima 10:00-21:00, subotom 10:00-19:00, nedeljom ne radi. Telefon: 062/779914 i 011...

  • Dobračina 12, Stari grad, Beograd
  • +38162779914
HsR

Hair studio Ratković

Frizerski saloni

Hair studio Ratković je frizerski salon na adresi Jaše Prodanovića 28, Palilula, Beograd. Radi pon 08:30-19:00, uto ne radi, sre 08:30-19:00, čet 08:30-19:00, pet 08:30-19:00, sub...

  • Jaše Prodanovića 28, Palilula, Beograd
  • +381658557555
BsB

Barber shop Berberinjo

Frizerski saloni

Barber shop Berberinjo je frizerski salon na adresi Titova 10, Čukarica, Beograd. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 064/9021103.U imeniku planplus razvrstan je u kategorije...

  • Titova 10, Čukarica, Beograd
  • +381649021103
FsT

Frizerski salon Tršavko

Frizerski saloni

Frizerski salon Tršavko je frizerski salon na adresi Radnička 23, Novi Sad. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 021/424192.U imeniku planplus razvrstan je u kategorije: Frize...

  • Radnička 23, Novi Sad
  • +38121424192
FsK

Frizerski salon Kontrast

Frizerski saloni

Frizerski salon Kontrast je frizerski salon na adresi Miše Dimitrijevića 2, Novi Sad. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 064/2734398.U imeniku planplus razvrstan je u katego...

  • Miše Dimitrijevića 2, Novi Sad
  • +381642734398
FsS

Frizerski studio Sobota

Frizerski saloni

Frizerski studio Sobota je frizerski salon na adresi Djordja Ognanovica 37, Beograd. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 011/2513982.

  • Djordja Ognanovica 37, Beograd
  • +381112513982
FsU

Frizerski salon Ubiparip

Frizerski saloni

Frizerski salon Ubiparip je frizerski salon na adresi Bulevar patrijarha Pavla 69, Novi Sad. Radno vreme proverite telefonom. Telefon: 062/1778568.U imeniku planplus razvrstan je u...

  • Bulevar patrijarha Pavla 69, Novi Sad
  • +381621778568

Frizerski saloni u Srbiji, kompletan imenik

Muški i ženski frizerski saloni: šišanje, farbanje, pramenovi, tretmani za kosu, brijanje, svadbene frizure. Premium i komšijski saloni.

Ukratko: Cene frizerskih usluga u Beogradu 2026 zavise od kvarta, salona, i nivoa frizera. Šišanje žensko: 1.500-3.500 RSD, šišanje muško: 800-2.000 RSD, farba: 4.000-12.000 RSD. Premium saloni u Vračaru i Dorćolu naplaćuju 30-50% više od standardnih. Cene se mogu sniziti za 20-40% u manjim kvartovima (Voždovac, Zvezdara). Trajni lak, manikira, i tretmani lica u beauty salonima takođe popularni.

Cene po uslugama u Beogradu 2026

Šišanje žensko

Tip salonaVračar / DorćolVoždovac / ZvezdaraPeriferija
Standardni salon1.800-3.000 RSD1.200-2.000 RSD800-1.500 RSD
Premium salon3.500-7.000 RSD2.500-4.500 RSDnije primenljivo
Beauty salon2.500-5.000 RSD1.800-3.500 RSD1.200-2.500 RSD
Premium-master frizer5.000-10.000 RSD3.500-6.500 RSDnije primenljivo

Šišanje muško

Tip salonaBeograd centarPeriferija
Standardni barber800-1.500 RSD500-1.000 RSD
Premium barber shop1.500-3.000 RSD1.200-2.000 RSD
Sa farbom brade2.000-4.000 RSD1.500-2.500 RSD
Hot towel + brijanje2.500-5.000 RSD1.500-3.000 RSD

Farba i pramenovi

UslugaStandard (RSD)Premium (RSD)
Farba kose (jedna boja)4.000-6.0007.000-12.000
Farba kose (touch-up korena)2.500-4.0005.000-8.000
Pramenovi (foil istaknis)5.000-10.00010.000-18.000
Ombre / balayage7.000-15.00015.000-25.000
Sivi tonovi (gray coverage)4.500-8.0009.000-15.000
Bleach + farba8.000-20.00015.000-30.000
Trajna ondulacija4.000-7.0007.000-12.000

Manikira i pedikira

UslugaStandardPremium
Klasična manikira1.000-1.800 RSD2.000-3.500 RSD
Trajni gel lak2.000-3.500 RSD3.500-5.500 RSD
Gel ekstenzije noktiju3.500-6.000 RSD6.000-10.000 RSD
Pedikira klasična1.500-3.000 RSD3.000-5.000 RSD
Spa pedikira2.500-4.500 RSD4.500-7.000 RSD
Dekoracija noktiju (po komadu)200-500 RSD500-1.000 RSD

Tretmani lica

TretmanStandard (RSD)Premium (RSD)
Osnovni tretman lica2.500-4.5004.500-8.000
Tretman protiv akni3.000-5.5005.500-10.000
Anti-age tretman4.000-7.5008.000-15.000
Mikrodermoabrazija3.500-6.0006.000-12.000
Kemijski piling4.000-8.0008.000-18.000
Dijamantska brusilica4.500-7.5007.500-14.000

Cene po kvartovima Beograda

Premium kvartovi (Vračar, Dorćol, Stari Grad)

  • 30-50% više od proseka grada
  • Klijentela: viša srednja klasa, profesionalci
  • Premium brendovi proizvoda (L'Oreal Pro, Schwarzkopf Professional, Wella)
  • Saloni: Sebastian, Olimpic, Toni & Guy, Wear Wellbeing

Srednji kvartovi (Voždovac, Zvezdara, Banovo Brdo)

  • Cene na proseku grada
  • Klijentela: srednja klasa, porodice
  • Standardni profesionalni brendovi

Ekonomski kvartovi (Karaburma, Mirijevo, Železnik)

  • 20-30% ispod proseka grada
  • Klijentela: lokalna populacija
  • Mix professional i mass-market brendova

Kako izabrati frizerski salon

Šta da gledaš

  • Iskustvo frizera: 3+ godine sa specifičnim tipom kose (kovrdžava, fina, ravna)
  • Brendovi proizvoda: profesionalni (L'Oreal Pro, Wella, Schwarzkopf) vs mass market
  • Higijena: sterilizator u pogledu, čista posuda, čiste maramice
  • Konsultacija: kvalitetan salon uvek konsultuje pre rada
  • Portfolio: Instagram fotografije pre-i-posle, ne stock fotografije
  • Reviews: 4.5+ na Google sa 20+ recenzija
  • Klijent zadržavanje korisnika: vidiš li iste klijente na više fotografija (dobar znak)

Crveni flagovi

  • Frizer ne pita za hair history (alergije, prethodne tretmane)
  • Pritisak da uzmeš dodatne usluge bez objašnjenja
  • Salon previse mračan (loša rasveta = loša farba)
  • Bez sanitarne licence vidljive
  • Cene drasticno niže od konkurencije (kompromis na kvalitetu)

Rezervacija termina

Online rezervacija

Većina premijum salona u Beogradu 2026 koristi online booking sisteme:

  • Treatwell
  • Booksy
  • Fresha
  • Direktan Instagram booking

Kada rezervisati

  • Šišanje: 3-7 dana unapred
  • Farba (touch-up): 2 nedelje unapred
  • Veliki tretmani (pramenovi, balayage): 3-4 nedelje unapred
  • Pre venčanja, događaja: 2-3 meseca unapred

Popusti i loyalty programi

Standardni tipovi popusta

  • Studenti: 10-20% popust (uz studentsku karticu)
  • Penzioneri: 10-15% popust
  • Loyalty card: svaka 10. usluga besplatna
  • Referral: dovedi prijateljicu, oboje 20% off
  • Rođendan: besplatno šišanje ili 30% off
  • Pre 10h ujutru: 10% off (off-peak hours)

Sezonski popusti

  • Januar (posle praznika): "novogodišnji makeover" akcije 15-25% off
  • Pred 8. mart: paketi za parove, prijateljice
  • Pred Valentinovo: couple packages
  • Leto: "summer ready" paketi (istaknis, manicure, pedicure)

Cene rastu: trend 2024-2026

Frizerske cene u Beogradu su porasle 25-40% od 2022 zbog:

  • Inflacija i rast cena profesionalnih proizvoda (L'Oreal, Wella 30%+)
  • Rast plata frizera (potraznja za kvalifikovanim osobljem)
  • Rast rente lokala u centralnim kvartovima
  • Sve više klijenata bira premium nivo (post-COVID self-care trend)

Predviđanja za 2027: dodatnih 10-15% rasta. Premium saloni postupno premećaju neke usluge u premijum cenu.

Poređenje sa Evropom

UslugaBeogradBerlinBečPariz
Šišanje žensko (standard)15-25 EUR40-70 EUR50-90 EUR40-80 EUR
Šišanje muško (barber)8-20 EUR25-45 EUR30-50 EUR25-40 EUR
Farba35-100 EUR80-180 EUR90-200 EUR80-180 EUR
Pramenovi (istaknis)40-150 EUR100-250 EUR120-280 EUR120-250 EUR

Beograd je 40-60% jeftiniji od centralne Evrope. Plus, neki srpski frizeri rade za EU klijente kao "beauty tourism" (klijenti iz Beča dolaze u Beograd na vikend za jeftinije usluge).

Hoćeš li otvoriti svoj salon?

Ako razmišljaš o otvaranju frizerskog salona, vidi detaljan vodič u vodiču o otvaranju frizerskog salona. Investicija 8-30K EUR, povraćaj 12-24 meseca.

Alati i resursi

  • Frizerski saloni u Beogradu
  • Saloni lepote sa beauty uslugama
  • Treatwell, Booksy, Fresha za online booking
  • Google Maps i Instagram za pronalaženje saloon

Često postavljana pitanja

Koliko košta šišanje žensko u Beogradu 2026?

Standardni salon u Vračaru/Dorćolu: 1.800-3.000 RSD. Premium salon: 3.500-7.000 RSD. U Voždovcu/Zvezdari: 1.200-2.000 RSD. Periferija: 800-1.500 RSD. Master frizer sa portfoliom: 5.000-10.000 RSD. Cena uključuje pranje, šišanje, sušenje (osnovno styling).

Koliko košta muški barber shop?

Standardni barber: 800-1.500 RSD. Premium barber shop sa hot towel-om i brijanjem: 2.500-5.000 RSD. Sa farbom brade: 2.000-4.000 RSD. U Beogradu broj barber shop-ova je rastao 200% od 2020, sa cenama na nivou Evrope za premium nivo.

Koliko košta farba u Beogradu?

Klasična farba: 4.000-6.000 RSD (standard), 7.000-12.000 RSD (premium). Pramenovi: 5.000-10.000 standard, 10.000-18.000 premium. Balayage / ombre: 7.000-15.000 standard, 15.000-25.000 premium. Bleach + farba: 8.000-30.000 RSD. Cena zavisi od dužine kose, broja boja, i brenda proizvoda.

Da li je rezervacija termina obavezna?

Za standardna šišanja, bez kabine (walk-in) je moguć ali sa čekanjem 30-90 min. Za farbu, pramenove, ili kompleksne tretmane, rezervacija je obavezna 1-4 nedelje unapred. Većina premium salona koristi online booking (Treatwell, Booksy, Fresha) ili direktan Instagram.

Da li ima popusta za studente i penzionere?

Da, većina salona u Beogradu daje 10-20% popust za studente (uz indeks) i 10-15% za penzionere. Plus, off-peak hours (pre 10h ujutru, ili tokom radnih dana) imaju popust 10-15%. Loyalty card svaka 10. usluga besplatno je standardna.

Kako da izaberem dobar frizer salon?

Tri ključna kriterijuma: (1) Instagram portfolio (pre-i-posle fotografije sa realnim klijentima, ne stock), (2) Google reviews 4.5+ sa minimum 20 recenzija, (3) konsultacija pre rada (dobar frizer pita o hair history, alergijama, prethodnim tretmanima). Vidi frizerske salone sa profilima.

Šta je razlika između salona i barber shop-a?

Salon: ženski/unisex, uključuje farbu, pramenove, tretmane, sušenje. Barber shop: muški fokus, šišanje + brijanje, hot towel, barber styling. Cene barber-a su generalno niže ali sa specifičnim premium uslugama (brada, brijanje žiletom).

Mogu li platiti karticom u salonu?

Većina salona u Beogradu 2026 prihvata kartice (Visa, MasterCard, Dina). Manji saloni i barber shop-ovi često traže gotovinu. Provveri pre rezervacije ako planiraš da platiš karticom. POS terminali su standardni u premium salonima.

Da li je frizer u Beogradu jeftiniji nego u Evropi?

Da, 40-60% jeftiniji od Berlina, Beča, Pariza. Šišanje u Beogradu 15-25 EUR vs Berlin 40-70 EUR. Kvalitet je uporediv (mnogi srpski frizeri su radili u Evropi). Postoji i "beauty tourism" trend, klijenti iz centralne Evrope dolaze vikendima na premijum tretmane u Beograd.

Da li mogu da otvorim svoj frizerski salon?

Da, investicija 8.000-30.000 EUR za standard ženski salon. Mora imati sanitarnu dozvolu, bar 1 zaposleni sa frizerskom diplomom, APR registraciju (paušalac šifra 9602 ili DOO). Povraćaj investicije 12-24 meseca u Vračaru/Dorćolu. Detaljnije u vodiču o otvaranju frizerskog salona.

Šta očekivati od kategorije Frizerski saloni?

U sekciji Frizerski saloni na Feruvi platformi izlistano je 248 verifikovanih firmi sa kompletnim kontakt informacijama, lokacijom na mapi, fotografijama i opisom delatnosti. Svaki profil je proveren kroz nezavisne izvore pre objavljivanja.

Možeš pretraživati frizerski saloni po gradu, područjima usluga, radnom vremenu ili nazivu. Profile firmi koji su preuzeli vlasnici označavamo zelenim "Verifikovan" pečatom.

Kako odabrati pravu firmu

  • •Lokacija, blizu radnog mesta ili kuće ti štedi vreme i novac.
  • •Radno vreme, pogledaj pre nego što kreneš, neke firme rade 24/7.
  • •Verifikacija, profili sa zelenim pečatom imaju najažurnije podatke.
  • •Iskustvo, opisi sadrže oblasti specijalizacije i godine iskustva.
  • •Kontakt, svi profili imaju direktan telefon, email i website.

Frizerski saloni u najvećim gradovima Srbije

↑↓ navigacija ↵ otvori
ESC zatvori